top of page
vieden urania_michael sachtikus frano (1
image2_027_edited.jpg

informácie pre Vás

getting
excited?

..a pretože každá svadba je jedinečná, pre každú pripravím individuálnu cenovú ponuku.

Na jej vytvorenie ale potrebujem informácie od Vás.

Vyplňte preto prosím kontaktný formulár alebo mi pošlite email.

A nezabudnite si prečítať aj otázky a odpovede.

FAQ

ČASTÉ OTÁZKY A ODPOVEDE
 

Pekne podrobne a vyčerpávajúco. Ak sa Vám nechce čítať, kľudne mi cinknite, rád všetko vyrozprávam.

 • AKO DLHO BUDEŠ NA NAŠEJ SVADBE FOTIŤ?
  Čas je relatívny :) Rozsah si spolu dohodneme dopredu, ale na mieste budem aspoň o hodinku skôr, aby som si v kľude rozložil veci, zvítal sa a obzrel si lokačku.
 • VIDÍME, ŽE FUNGUJEŠ HLAVNE V PRAHE A BRATISLAVE, ALE SVADBU MÁME NIEKDE INDE. PRÍDEŠ ZA NAMI?
  Jasné. viem byť všade! Od Košíc až po Reykjavik! Rád cestujem a ešte radšej cestujem za svadbou.
 • KEDY, AKO A KOĽKO FOTIEK ZO SVADBY DOSTANEME?
  Úprimne povedané nemám rád rôzne striktné balíky a komplexné cenníky. Verím, že každý pár a každá svadba je jedinečná. Niektoré svadby majú 30 hostí, iné 230. V priemere ale zvyknem odovzdávať medzi 200-700 fotografii. Čo sa týka odovzdávania fotiek, prichystám pre Vás online galériu, odkiaľ si ich môžete kedykoľvek stiahnuť, zdieľať ich, posielať kamarátom a rodine, poprípade si ich nechať vytlačiť.
 • KEDY DOSTANEME FINÁLNE FOTKY ZO SVADBY?
  Štandardná doba čakania sú štyri týždne. Cez sezónu šesť. Sezóna znamená od mája do októbra.
 • UPRAVUJEŠ NAŠE FOTKY?
  Jasná vec! Každá jedna fotka prejde základnými úpravami ako je korekcia expozície, vyváženie bielej, správny orez, korekcia farieb a následne farebná úprava. Pre každú svadbu sa snažím nájsť tématické farby a odtiene, ktoré aplikujem na všetky fotky, ktoré odo mňa dostanete. Všetky fotky odovzdávam aj vo vyladenej čiernobielej verzii.
 • A ČO RETUŠ?
  Dôležité je rozoznať rozdiel medzi retušou a úpravou fotky. Každá fotka prejde korekciou a farebnou úpravou. Samozrejme, viem Vám ponúknuť aj retuš fotografií, teda vyhladenie pokožky, odstránenie nedokonalostí, poprípade vyžehlenie oblečenia. Retuš nie je zahrnutá v základnej cene a v prípade záujmu sa na nej vopred dohodneme.
 • VIEŠ FOTIŤ AJ ZO VZDUCHU, MÁŠ DRONA?
  Drona mám a ak sa miesto konania svadby či portrétovania nekoná v bezletovej zóne, rozhodne ho použijem.
 • ČO AK SA NÁM PODARÍ STRATIŤ FOTKY, KTORÉ SME OD TEBA DOSTALI?
  Ak sa vám takáto nemilá vec stane do roka od svadby nič sa nedeje. Archív odovzdaných fotografií pre Vás na mojich serveroch zálohujem až celý jeden rok.
 • FOTÍŠ SVADOBNÉ PORTRÉTY AJ MIMO SVADOBNÝ DEŇ?
  Áno, dokonca portrétovanie v iný deň preferujem. Výber lokácie nie je limitovaný okolím samotnej svadby a máme na všetko kopu času.
 • DOSTANEME ZO SVADOBNÉHO DŇA AJ FOTOKNIHU?
  Fotokniha nie je problém, spolupracujem s najkvalitnejšou tlačou fotokníh na Slovensku a taktiež v Česku a rád vám tú Vašu vytvorím. Cena fotoknihy sa odvíja od počtu strán a materiálu a dohodneme sa na nej pred alebo aj po svadbe.
 • STRETNEME SA VÔBEC PRED FOTENÍM OSOBNE?
  Áno, vždy! Teda... skoro vždy. Fungujem v Prahe a v Bratislave, takže pokiaľ ste niekde na blízku týchto miest, určite sa stretneme niekde na káve, prejdeme si Vaše predstavy a ja Vám predstávím detailne čo ponúkam a ako to všetko vlastne prebieha. Pokiaľ však žijete niekde, kde je neľahké sa dostať, vieme sa stretnúť online a kávu s pokecom si dáme každý z vlastnej obývačky.
 • FOTÍŠ AJ MALÉ SVADBY O PÁR ĽUĎOCH? NAPRÍKLAD LEN BUDÚCI MANŽELSKÝ PÁR A DVAJA SVEDKOVIA?
  Áno. Malé intímne svadby, elopements, mám veľmi rád. Sú veľmi osobné, vždy je na nich skvelá atmosféra a obyčajne si svadobný pár môže vybrať nádherné lokality, na ktoré by sa stočlenná svadba nikdy nedostala.
 • ÚČTUJEŠ SI DOPRAVU?
  Nie, doprava je už započítaná v cene, takže nemusíte nič zložito počítať.
 • VŠETKO SME PREČÍTALI A CHCELI BY SME ŤA NA NAŠEJ SVADBE, AKÝ JE POSTUP?
  Yesss! Napíšte mi email so základným info o Vašich svadobných plánoch alebo vyplňte formulár. V písomnej komunikácii si dohodneme osobné stretko a zistíme či si padneme do oka my aj naše predstavy. Keď budeme všetci spokojní, podáme si ruky, zaplatíte nevratnú zálohu 20% z finálnej sumy za služby (slúži ako rezervácia termínu), zyšok odmeny má splatnosť maximálne vo svadobný deň. A potom sa už len budem tešiť na tú veľkú oslavu Vašej lásky.

Yesss! Som  rád, že ste sa dostali až sem.
A kedže už viete čo to o mne a ako pracujem,
teraz by som rád počul niečo o Vás.
A môžeme začať spoločne tvoriť.

bottom of page